Grow It - Káva

Predaj skončil

🚚 Doprava zadarmo pri nákupe nad 30 €

📦 Všetky produkty máme na sklade

💶 Medzi naše priority patria nízke ceny

Sada Grow it určite poteší každého pestovateľa aj pestovateľku . Táto krabička obsahuje všetko potrebné na vypestovanie vašej vlastnej kávy. Stačí len zasadiť semienka do priložených kvetináčikov , zalievať a starostlivo sa o ne starať. Ak sa všetko podarí, už čoskoro môžete piť vlastnú značku kávy. S týmto darčekom určite potešíte každého prírodomilca a pestovateľa.

Inštrukcie na pestovanie kávovníka:

Nevadí mu suchý vzduch, nie je príliš náročný na svetlo, čoskoro a bohato plodí. Semená strácajú veľmi rýchlo svoju klíčivosť a preto by nemali byť staršie ako jeden mesiac. Vysievame ich aj s rohovitým endokarpom po 2 - 5 do kvetináčov naplnených normálnou záhradnou zeminou, dostatočne priepustnou a výživnou, vždy s pôdnou reakciou pod pH 7, to znamená kyslú pôdu. Optimálna teplota pre klíčenie sa pohybuje medzi 25 - 28 ° C, kedy semená klíčia za 2 - 3 týždne.

Po vytvorení prvého páru pravých listov sa semenáče rozsadzujú do kvetináčov s priemerom 10 cm a každým rokom presádzame do kvetináčov s priemerom o 2 - 3 cm väčším.

Počas vegetácie 1x za 14 dní prihnojujeme najlepšie tekutými hnojivami. Slepačí alebo holubí trus je pre obsah vápnika nevhodný. Rastlinu často zalievame, ale neprelievame. Jej veľká listová plocha odparí veľa vody. Nedostatočná zálievka spolu so zlou výživou, pokiaľ ho nehnojíme a pravidelne nepresadzujeme, sa prejaví žltnutím a opadom listov. Rastlinu pestujeme celoročne v byte. Vonku na slnku sa ľahko spáli a je dosť citlivá na chlad, pokles teploty pod 12 ° C má už za následok prerušenie rastu. Teplotu pod 10 ° C neznáša. Rovnako priame slnko je pre ňu zhubné.

4x Balíček kávových semien

5x Kvetináč z kokosových vlákien

5x Výživové hnojivo

5x Značkovač k rastlinám

1x Návod na použitie

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.